Badmintonistki IV w województwie!

W rozegranych 3 grudnia w Bieruniu Finale Wojewódzkim Licealiady w Badmintonie Dziewcząt Smoleniaczki uplasowały się na IV miejscu. Gratulujemy!

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Balicka, Paulina Maczuga i Sandra Wójcik. Reprezentację prowadził p. Marek Majeranowski.

Dziewczęta w grupie przegrały z Zespołem Szkół nr 1 w Lublińcu, następnie ograły Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, w półfinale uległy późniejszemu mistrzowi Liceum Ogólnokształcącemu w Bieruniu, a w meczu o III m. po zaciętej walce musiały uznać wyższość V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej. Być może, przy większym szczęściu, mogły zająć miejsce na podium…

3 grudnia nasze reprezentacje brały jednocześnie udział w Finale Wojewódzkim Licealiady w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców, Finale Wojewódzkim Licealiady w Badmintonie Dziewcząt i Mistrzostwach Bytomia – Licealiadzie w Koszykówce Dziewcząt. Co warte podkreślenia – taki układ nie spowodował żadnych problemów, ponieważ we wszystkich tych reprezentacjach występowały inne osoby. Jest to dowód na aktywność Smoleniaków i świadectwo ogromnej liczby zdolnych sportowo uczniów naszej szkoły.