Bieg na orientację

Końcówka kwietnia to maraton zawodów jednodniowych. 24 kwietnia rozegrano Mistrzostwa Bytomia – Licealiadę w Biegu na Orientację. Nasi chłopcy (Maciej Grzesiuk, Jakub Mróz, Arkadiusz Orłowski i Jakub Pańczyk) po kilku latach wrócili na najwyższy stopień podium, a dziewczęta (Wiktoria Klaczek, Julia Miś, Martyna Stasz i Michalina Węcka) zdobyły brązowe medale. Gratulujemy! Reprezentacjami opiekował się p. Marek Majeranowski.

Zawody rozegrano w Miechowickiej Ostoi Leśnej – części Lasu Bytomskiego. Obsadę biura zawodów, startu i mety stanowili nasi uczniowie: Klaudia Banach, Tomasz Bartczak, Monika Brol, Paulina Czapla, Julia Czenczek, Anna Just, Katarzyna Wierzejska i Magdalena Wręczycka – jak zwykle wychwalani za świetną organizację przez głównego sędziego zawodów (który przeprowadził ich już setki).

Warto podkreślić, że sukces chłopców był efektem świetnego występu całej czwórki, jednak to Jakubowi Pańczykowi udało się zająć indywidualnie pierwsze miejsce (uzyskał czas 31:03, pokonując kolejnego zawodnika o ponad 4 minuty!), a Maciejowi Grzesiukowi – trzecie. Całą czwórka weźmie udział w zawodach wojewódzkich w Jastrzębiu Zdroju.

Na finiszu sportowego roku szkolnego nasze dziewczęta bezapelacyjnie prowadzą w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę. Dzięki regularnym stawaniu na podium mistrzostw Bytomia przewaga Smoleniaczek jest tak duża, że pierwszego miejsca mogłaby ich pozbawić tylko jakaś katastrofa. Przed nami jeszcze siatkówka plażowa, piłka nożna i cross wiosenny.

Chłopcy dzięki świetnemu finiszowi także zajmują pierwsze miejsce, jednak ich przewaga jest niemal symboliczna i na finiszu rywalizacji (została siatkówka plażowa i cross wiosenny) zapowiada się pasjonująca walka, oby zakończona damsko-męskim dubletem.