Inauguracja sportowego roku szkolnego

Po raz kolejny nasza aula gościła władze miasta Bytomia i nauczycieli wychowania fizycznego, zgromadzonych na spotkaniu inauguracyjnym kolejnego sportowego roku szkolnego. W dobrym towarzystwie – obecne były Zastępca Prezydenta Miasta Bytomia pani Bożena Mientus i Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Bytomiu pani Aldona Kopczyńska – zgromadzeni goście podsumowali ubiegły rok szkolny, omówili problemy i przedstawili założenia na rok bieżący. Na sali było wielu dyrektorów i nauczycieli bytomskich szkół – wśród nich, jak zwykle, sporo Smoleniaków.

Najważniejszym dla nas punktem uroczystości było wręczenie nagród za rywalizację w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę miasta Bytomia. Przypominamy: rok szkolny 2017/2018 zakończył się naszym najlepszym wynikiem od lat – zdobyliśmy dublet. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy stanęli na najwyższym stopniu podium. O naszej dominacji niech świadczy fakt, że dziewczęta z 17 rozegranych w tym roku zawodów ani razu nie wróciły bez medalu!

Pod wodzą Dyrektor naszej szkoły pani Katarzyny Łozy dzielna ekipa nauczycieli wychowania fizycznego: Agnieszka Machcińska-Krzemień, Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek, Marek Majeranowski i Bartosz Kołakowski, odebrała trofea z rąk Pani Prezydent i Pani Naczelnik. Nasz sukces był też zasługą nieobecnej na spotkaniu Beaty Grochowskiej.

Na koniec wzruszona Gospodyni podziękowała całej smoleniackiej społeczności nie tylko za wyniki i zaangażowanie, ale także za to, że swoją postawą udowadniają, że nauka nie jest jedynym priorytetem naszej szkoły.