Kronika 2017-2018

1. Wykład dla maturzystów – Dbanie o własny mózg.

2. 11-12 października 2017 r. klasa 2d pod opieką pań Lidii Żabskiej i Anny Banasik była na wycieczce. Zwiedziliśmy pałac w Mosznej, Muzeum Motoryzacji w Topaczu no i przede wszystkim Wrocław. Tu też odwiedziliśmy Hydropolis – obiekt, w którym wszystko kręci  się wokoło wody. Na koniec odwiedziliśmy jesienny Ogród Botaniczny we Wrocławiu.

3. Wiele marzeń, nieskończoność wartych zobaczenia miejsc , jeden cel – odwiedzić je wszystkie – to właśnie grupa Łowcy Horyzontów. 28 października odwiedzili uczniów naszej szkoły, by opowiedzieć im o wspaniałej podróży przez Europę. Barcelona, Monako, Marsylia, – piękne krajobrazy, malownicze jeziora i szczyty górskie zapierały dech w piersiach, ale też stanowiły inspirację dla młodzieży.

4. W ramach autorskiego projektu „Muzea i galerie”, prowadzonego przez prof. Ewę Chmielewską – Blady, młodzież z naszej szkoły odwiedziła Stany Zjednoczone. W czasie wyjazdu trwającego od 29 września do 6 października zobaczyli Nowy Jork, Filadelfię, Waszyngton i krainę Amiszy w okolicy Lancaster. Chcąc podzielić się wrażeniami, zapraszają do zobaczenia zdjęć w galerii na stronie szkoły.

                              

5. 11.09 w poniedziałek, jak co roku klasa 2D (politechniczna) uczestniczyła w wykładach i pokazach z fizyki z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Jak zwykle uczestniczyliśmy w wykładach czynnie, było ciekawie i wesoło.

                              

6. 23-24.09 sobota i niedziela. W ten weekend uczestniczyliśmy w wyścigach bolidów elektrycznych na torze samochodowym w Poznaniu. Zawody odbyły się w ramach 9 i 10 rundy WSMP pod patronatem Fundacji Greenpower Polska. Nasz zespół to uczniowie klasy 3D: Kamila Pająk – kierowca, Przemek Gröbner, Szymon Dyszy, Przemek Ziobrowski. Samodzielnie zbudowali pojazd, którym udało się wystartować w wyścigu wraz z innymi10 zespołami (w tym 3 zespoły z Wielkiej Brytanii).

                              

7. 18.09. w kolejny poniedziałek na wykłady z biorobotyki, na Uniwersytet Śląski do Katowic, pojechali uczniowie klasy 1A (przyrodnicza). Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w trzech wykładach: „Robot chirurgiczny w akcji”, „ Polimery w medycynie”, „Ucho 3D – czemu nie?”. 20.09. w środę na te same wykłady z biorobotyki udali się uczniowie klasy 1E (biotechniczna). Zarówno uczniom 1A jak i 1E wykłady bardzo się podobały.