Kronika 2017-2018

Po raz kolejny nasi pływacy wywalczyli miejsca na podium mistrzostw Bytomia – dziewczęta triumfowały po niezwykle zaciętej walce (decydował dopiero 9 wyścig – sztafeta), a chłopcy po pechowej dyskwalifikacji i jednego z naszych pływaków musieli zadowolić się trzecim miejscem.
Oto reprezentanci szkoły: Anna Adamek, Julia Jędrzejewska, Natalia Kos, Zofia Krogul, Maria Machnik, Martyna Rudzka Katarzyna Śliwowska, Michalina Węcka oraz Jan Jędrzejewski, Łukaz Kosiński, Jakub Kuzia, Jakub Mróz, Jakub Pańczyk, Jakub Struzik, Bolesław Szołtysik i Maciej Węcki.

Nasi szachiści podobnie jak rok temu, zdobyli srebrne medale Mistrzostw Bytomia w Szachach, ulegając tylko PSB-ZS i wygrywając pozostałe pojedynki.
Smoleniacy zaprezentowali się w składzie: Agata Lizak, Jakub Jelonek, Bartosz Mój i Antoni Perużyński. Reprezentacją opiekował się p. Marek Majeranowski.
Zawody odbyły się w naszej szkole. W auli gościli zawodnicy wszystkich kategorii: igrzysk dzieci, igrzysk młodzieży szkolnej i licealiady. W sumie do szachowych pojedynków stanęło 94 szachistek i szachistów, dla których przygotowano 60 stanowisk. Śmiało można powiedzie, że to była największa bytomska impreza szachowa ostatniej dekady!

Wykład dla maturzystów – Dbanie o własny mózg.

11-12 października 2017 r. klasa 2d pod opieką pań Lidii Żabskiej i Anny Banasik była na wycieczce. Zwiedziliśmy pałac w Mosznej, Muzeum Motoryzacji w Topaczu no i przede wszystkim Wrocław. Tu też odwiedziliśmy Hydropolis – obiekt, w którym wszystko kręci  się wokoło wody. Na koniec odwiedziliśmy jesienny Ogród Botaniczny we Wrocławiu.

Wiele marzeń, nieskończoność wartych zobaczenia miejsc , jeden cel – odwiedzić je wszystkie – to właśnie grupa Łowcy Horyzontów. 28 października odwiedzili uczniów naszej szkoły, by opowiedzieć im o wspaniałej podróży przez Europę. Barcelona, Monako, Marsylia, – piękne krajobrazy, malownicze jeziora i szczyty górskie zapierały dech w piersiach, ale też stanowiły inspirację dla młodzieży.

W ramach autorskiego projektu „Muzea i galerie”, prowadzonego przez prof. Ewę Chmielewską – Blady, młodzież z naszej szkoły odwiedziła Stany Zjednoczone. W czasie wyjazdu trwającego od 29 września do 6 października zobaczyli Nowy Jork, Filadelfię, Waszyngton i krainę Amiszy w okolicy Lancaster. Chcąc podzielić się wrażeniami, zapraszają do zobaczenia zdjęć w galerii na stronie szkoły.

                              

11.09 w poniedziałek, jak co roku klasa 2D (politechniczna) uczestniczyła w wykładach i pokazach z fizyki z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Jak zwykle uczestniczyliśmy w wykładach czynnie, było ciekawie i wesoło.

                              

23-24.09 sobota i niedziela. W ten weekend uczestniczyliśmy w wyścigach bolidów elektrycznych na torze samochodowym w Poznaniu. Zawody odbyły się w ramach 9 i 10 rundy WSMP pod patronatem Fundacji Greenpower Polska. Nasz zespół to uczniowie klasy 3D: Kamila Pająk – kierowca, Przemek Gröbner, Szymon Dyszy, Przemek Ziobrowski. Samodzielnie zbudowali pojazd, którym udało się wystartować w wyścigu wraz z innymi10 zespołami (w tym 3 zespoły z Wielkiej Brytanii).

                              

18.09. w kolejny poniedziałek na wykłady z biorobotyki, na Uniwersytet Śląski do Katowic, pojechali uczniowie klasy 1A (przyrodnicza). Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w trzech wykładach: „Robot chirurgiczny w akcji”, „ Polimery w medycynie”, „Ucho 3D – czemu nie?”. 20.09. w środę na te same wykłady z biorobotyki udali się uczniowie klasy 1E (biotechniczna). Zarówno uczniom 1A jak i 1E wykłady bardzo się podobały.