Maturzyści – Absolwenci

24 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik Smoleniaków – trzecioklasiści uczęszczający do naszej szkoły w latach 2017-2020 uzyskali prawo tytułowania się Absolwentami „Smolenia”.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa pożegnanie odbyło się on-line. Na wspólnym spotkaniu z Dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami uczniowie i ich rodzice mogli poczuć się jak na podobnej uroczystości organizowanej w auli szkoły – Pani Dyrektor Katarzyna Łoza po powitaniu przedstawiła statystyki. Następnie ogłosiła laureatów tytułu Primus Inter Pares – nagrody dla najlepszego absolwenta. W tym roku zostali nimi Aleksandra Szczupak z 3d i Jakub Pańczyk z 3e – obydwoje uzyskali identyczną średnią ocen 5,59. Następnie Wicedyrektor Szkoły Jacek Błasiak przedstawił osoby, które zdobyły Medal Szkoły – dla najlepszego absolwenta z każdej klasy. Zwycięzcami tej klasyfikacji zostali Paulina Frątczak z 3a, Karolina Walisko z 3b, Dominik Gwizdak i Marek Murzyn z 3c, Dominika Datko z 3d i Kamil Kupczyk z 3e.

Następnie wychowawcy przedstawili listy uczniów wyróżnionych świadectwem z biało-czerwonym paskiem oraz tych, którzy ukończyli szkołę, mówiąc przy tym parę ciepłych słów o klasie – niejednemu zakręciła się łezka w oku, kiedy zdał sobie sprawę jak te trzy lata szybko minęły.

W kolejnej części dokonano podsumowania aktywności sportowej trzecioklasistów – odczytano listę absolwentów, którzy zostają nagrodzeni dyplomami i książkami za reprezentowanie szkoły na zawodach międzyszkolnych. Tradycyjnie także zostały wręczone (wirtualnie) nagrody dla najlepszej reprezentantki i najlepszego reprezentanta szkoły, tzw. Wiktoria i Wiktor. Nagrodę w kategorii dziewcząt otrzymała Wiktoria Pasturczak z 3c, a w kategorii chłopców przyznano dwa równorzędne tytuły: Maciejowi Grzesiukowi i Radosławowi Orłowskiemu z 3a.

Na koniec Pani Dyrektor pożegnała Smoleniaków, życząc im dalszych sukcesów, dobrze napisanej matury i, przede wszystkim, zdrowia.