Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

W czwartek, 4 października klasa II D pod opieką nauczyciela informatyki i nauczyciela fizyki odbyła programową wycieczkę do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii powstawania komputerów, a właściwie – maszyn i urządzeń wspomagających liczenie. Zapoznali się z różnymi rozwiązaniami technicznymi obowiązującymi od XVI wieku aż po wiek XX. Mogli dotknąć pamięci dyskowych sprzed 30 lat. Zobaczyli wiele rozwiązań służących do oprogramowania maszyn pracujących w latach 80-90 ubiegłego stulecia.

Po wykładzie każdy mógł popracować na sprzęcie komputerowym sprzed 30 lat, zagrać w obowiązujące wówczas gry komputerowe.

Po godzinie 12:00 chętni uczniowie wzięli udział w obchodach 70-lecia polskiego IT – tego dnia miała miejsce prelekcja: „Tematyczne czasopisma, publikacje i audycje RTV”. Kilkoro uczniów udzieliło wypowiedzi do Radio Katowice na temat przeżyć związanych z pracą na „starym” sprzęcie komputerowym. Audycji będzie można posłuchać w Radio Katowice we wtorek 9 października po godzinie 19:00.

Więcej zdjęć w naszej galerii