Osiągnięcia

Wszystkie osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

Wszystkie osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Wszystkie osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

2015/2016 – Anna Jasiewicz
2013/2014 – Anna Jasiewicz
2012/2013 – Robert Nawrath
2011/2012 – Tomasz Tokarski
2010/2011 – Paweł Nowak
2009/2010 – Paweł Nowak
2008/2009 – Dominika Jędrzejczyk
2007/2008 – Dominika Jędrzejczyk
2006/2007 – Katarzyna Tokarska
2005/2006 – Aleksander Kostkowski
2004/2005 – Agnieszka Jędrzejewska
2003/2004 – Łukasz Pożoga
2002/2003 – Łukasz Pożoga
2001/2002 – Pola Siwek
2000/2001 – Anna Zug
1999/2000 – Michał Bałamut

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

2012/2013 – Tomasz Tokarski
2010/2011 – Mateusz Cichoń
2004/2005 – Anna Moś, Paweł Cupryn

Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego

2011/2012 – Tomasz Tokarski
2008/2009 – Katarzyna Tokarska

Nagrody Prezydenta Miasta Bytomia

2015/2016 – Michał Kłosek, Bolesław Szołtysik, Przemysław Słota, Aleksander Spyra, Jakub Struzik

2013/2014 – Kaja Pierzyna, Marta Bociąga, Łukasz Sypień, Przemysław Słota, Robert Nawrath, Szymon Grzegorzyca

2012/2013 – Paweł Cichoński, Szymon Grzesiak, Tomasz Tokarski

2011/2012 – Dawid Jung, Tomasz Tokarski

2010/2011 – Tomasz Tokarski, Damian Dyla, Dawid Jung, Paweł Nowak, Anna Lempart

2009/2010 – Anna Lempart, Dawid Jung, Michał Legierski, Paweł Nowak

2007/2008 – Katarzyna Tokarska, Adam Śmieszkoł, Robert Gross

2006/2007 – Karolina Pieprzyca, Agnieszka Woźniak, Anna Pełszyńska, Magdalena Józwik, Jakub Kulesza, Agnieszka Łuczak, Katarzyna Tokarska, Robert Gross, Zygmunt Kowalik, Paulina Rozwadowska, Karolina Stanek

2004/2005 – Paweł Cupryn, Blanka Pipiak, Ewelina Paprocka

2003/2004 – Joanna Poloczek, Sławomir Krempa, Ewelina Paprocka, Bożena Markiewicz, Krystyna Rak

2002/2003 – Aleksandra Szołtysik, Michał Bieda, Blanka Pipiak, Bożena Markiewicz, Ewelina Paprocka

2001/2002 – Adam Biernacki, Szymon Kostek, Maciej Bryński

2000/2001 – Adam Biernacki, Szymon Kostek, Maciej Bryński, Grzegorz Łotocki, Mateusz Furgaliński

1999/2000 – Maciej Bryński, Aleksandra Swoszowska, Julia Bochenek, Patrycja Siekierzyska, Magdalena Michałowska, Aleksandra Samson, Alicja Garbowska

1998/1999 – Bogusław Gertruda, Michał Bałamut, Ewelina Augustyniak, Adam Śliwa

1997/1998 – Bogusław Gertruda, Maja Wojciechowska, Ewelina Augustyniak, Andrzej Sitek, Grzegorz Zając

1996/1997 – Paweł Kozyra

Stypendium Radzionkowa – Agnieszka Szefer

Stypendium Piekar Śląskich – Sandra Kamrad, Bartłomiej Biernacki

Międzynarodowe osiągnięcie sportowe

2015/2016 – Jakub Kuzia – wicemistrz Polski Surfingu w kategorii Juniorów i Open, pierwszy Polak w historii,         który brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów – AZORY

Uzyskane certyfikaty i tytuły

2015/2016 – dyplom Finalisty dla Absolwentki I LO – w gronie 48 najlepszych polskich  maturzystów CKE – „Matura na 100 procent” – Izabela Fijołek

Znak Jakości Szkoły „Srebrna Tarcza” dla najlepszych polskich szkół wg Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016 organizowanego przez PERSPEKTYWY

2013/2014 Certyfikat „Wiarygodna Szkoła”

Znak Jakości Szkoły „Srebrna Tarcza” dla najlepszych polskich szkół wg Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 organizowanego przez PERSPEKTYWY

Znak Jakości Szkoły „Srebrna Tarcza” dla najlepszych polskich szkół wg Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2014 organizowanego przez PERSPEKTYWY

Znak Jakości Szkoły „Srebrna Tarcza” dla najlepszych polskich szkół wg Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2013 organizowanego przez PERSPEKTYWY

2009/2010: Laur „Śląski Talent” – w kategorii przedsiębiorczości (Miniprzedsiębiorstwa „SMART”, „Big Mamma’s Store”, „CPPN”, „Reflections”, „Glassshop”)

Międzynarodowy Egzamin „Cambridge”w latach 2005–2008 około 300 wspólników miniprzedsiębiorstw zdało egzamin biznesowy w języku angielskim i otrzymało certyfikaty Uniwersytetu Cambridge
2007: Nominacja do certyfikatu „Szkoła Przedsiębiorczości”

Tytuł: „Śląski talent w kategorii Przedsiębiorczość” 2004/005, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008,

Kuźnia Młodych Dyplomatów w ramach konkursu Małe Diploma tytuł honorowy I LO

2004/2005 Certyfikat Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła z Klasą”
Certyfikat „Szkoła bez przemocy”

Tytuł: „Najbardziej Przedsiębiorcza Polska Szkoła w roku 2005”

MCEE uzyskało I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na „Najlepszy Polski Klub Europejski” i tytuł „Klub Roku 2004”

2002: Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Pro Publico Bono” za najlepszą inicjatywę obywatelską w kategorii kontaktów międzynarodowych i działań na rzecz integracji

Tytuł: „Najbardziej usportowiona szkoła w mieście” – wielokrotnie

Medale

2010 – Medal Ligi Ochrony Przyrody za działalność na rzecz ochrony środowiska
2007 – Medal Miasta Bytomia przyznany szkole za wybitne zasługi dla rozwoju miasta w dziedzinie społecznej
2007 – Medal „Solidarności”
2001 – Medal Politechniki Śląskiej

Laureaci olimpiad przedmiotowych

Osiągnięcia międzynarodowe

2016/2017 – Jakub Koszowski – srebrny medal z fizyki na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS w Stutgardzie
2015/2016 – Przemysław Słota – srebrny medal z fizyki na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS w Rumunii
2014/2015 – Przemysław Słota – srebrny medal z fizyki w Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS w Turcji
2013/2014 – Przemysław Słota –  srebrny medal z fizyki w Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS w Belgradzie
2004/2005 – Paweł Cupryn – srebrny medal – laureat XVI Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej w Pekinie

Olimpiady Ogólnopolskie

2014/2015 – Maria Łynnik finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego
2011/2012 – Aneta Napieralska finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie
2011/2012 – Anna Ryzińska finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie
2010/2011 – Paweł Nowak finalista LII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2010/2011 – Paweł Ziora laureat LVII Olimpiady Chemicznej
2010/2011 – Karolina Gabor finalistka XXXIII Olimpiady Języka Niemieckiego
2009/2010 – Paweł Nowak finalista XX Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej
2009/2010 – Paweł Nowak finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2009/2010 – Karolina Gabor finalistka XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego
2009/2010 – Kinga Paluszek finalistka XXXIX Olimpiady Biologicznej
2008/2009 – Robert Gross laureat XXVIII Olimpiady Języka Angielskiego
2008/2009 – Dominika Jędrzejczyk finalistka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
2007/2008 – Grzegorz Szklarz finalista LIV Olimpiady Chemicznej
2007/2008 – Robert Gross finalista XXVII Olimpiady Języka Angielskiego
2007/2008 – Bartłomiej Biernacki finalista XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
2004/2005 – Paweł Cupryn laureat XXXIV Olimpiady Biologicznej
2003/2004 – Joanna Poloczek finalistka XXVII Olimpiady Języka Niemieckiego
2003/2004 – Katarzyna Forma finalistka XXXIII Olimpiady Biologicznej
2002/2003 – Mateusz Szczypiński finalista XXVII Olimpiady Artystycznej Sekcja Plastyki
2002/2003 – Joanna Struzik finalistka XXVII Olimpiady Artystycznej Sekcja Muzyki
2001/2002 – Maciej Bryński finalista LIII Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej
2001/2002 – Szymon Kostek laureat XXVI Olimpiady Artystycznej Sekcja Muzyki
2000/2001 – Anna Zug laureatka XXV Olimpiady Artystycznej Sekcja Muzyki
1994/1995 – Adam Czerwień laureat XIX Olimpiady Artystycznej Sekcja Plastyki

Osiągnięcia Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Finały Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

2011/2012
Miniprzedsiębiorstwo „Frywolitka” – nagroda główna za stoisko i umiejętności sprzedaży, Miniprzedsiębiorstwo „CK Art” za najlepszy raport biznesowy.

2010/2011
Miniprzedsiębiorstwo „Just Bay” Grand Prix i wyjazd na konkurs europejski na Sardynię.

2009/2010
Miniprzedsiębiorstwo „Follow Us!” nagroda główna za najlepszy raport biznesowy.

2008/2009
III m-ce w konkursie ogólnopolskim na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo oraz II m-ce na Targach Ja-Ye Europe Student Trade w Bodo (Norwegia) Miniprzedsiębiorstwo „Glassshop”.

2007/2008
II miejsce w międzynarodowym konkursie „Responsible Business”. Miniprzedsiębiorstwo „Green City”.
IV miejsce w międzynarodowym konkursie „Responsible Business” Miniprzedsiębiorstwo „Magnum”.

2006/2007
Miniprzedsiębiorstwo „EDI” – nagroda w kategorii stoisko w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – finał w Warszawie.
II miejsce w międzynarodowym konkursie „Responsible Business”. Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Reflections” reprezentowało Polskę na Międzynarodowym Konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo w Berlinie.

2005/2006
Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo. Firma „CPPN” reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo w Interlaken w Szwajcarii w kategorii Odpowiedzialny Biznes.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Responsible Business” nagroda główna za najlepszą prezentację biznesową Miniprzedsiębiorstwo „Lamp-Art” wyjazd na 2 tyg. obóz do Taksony na Węgry.
Nagroda główna w kat. najlepszy produkt – Miniprzedsiębiorstwo „Pleasure Maker” – finał w Warszawie.

2004/2005
Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo. Firma „Big Mamma’s Store” reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Konkursie na najlepsze mini przedsiębiorstwo (Company of the Year Competitiono w Oslo.

2003/2004
Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo. Firma „SMART” reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo na Malcie. Druga szkolna firma „Akant” – finał w Warszawie.

Finaliści konkursu ogólnopolskiego i reprezentowanie Polski w Global Enterpraise Challenge w latach 2009–2011.