Rejs Smoleniaków

W sierpniu nasi uczniowie i absolwenci wzięli udział w rejsie, który zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole – pan Michał Kiełbusiewicz. Tygodniowa przygoda miała miejsce na pokładzie pięknego polskiego żaglowca „Generał Zaruski”. Rejs pierwotnie miał odbyć się w zeszłym roku szkolnym, jednak przez pandemię został odwołany i dopiero teraz doczekał się realizacji. Ale za to jakiej!

Smoleniacy w trakcie rejsu byli podzieleni na wachty, podczas których sterowali, pracowali żaglami, gotowali w kambuzie, a także nawigowali żaglowcem tak, by bezpiecznie dopłynąć do portu.

W ciągu rejsu udało się im odwiedzić kilka niezwykle ciekawych miejsc. Pierwszym z nich była duńska wyspa Bornholm, gdzie udali się na malowniczą wycieczkę rowerową. Kolejnym punktem portowym była mała, aczkolwiek bardzo urokliwa wysepka Christianso, u brzegów której mieli możliwość wykąpać się w Bałtyku – skacząc z żaglowca! Następnie nasi żeglarze skierowali się w stronę Szwecji, gdzie zawinęli do portu w Karlskronie, gdzie zwiedzili stare miasto oraz Muzeum Morskie. Rejs dobiegał końca… Uczniowie skierowali się w drogę powrotną do Gdańska. Jedynym przystankiem podczas powrotu był półwysep Helski… To była długa przeprawa, podczas której niektórych z nich złapała choroba morska. Mimo to mamy zamiar spotkać się jeszcze raz! Trzeba przyznać, że załoga z Panem Michałem na czele spisała się na medal! Kapitan dawno nie miał okazji pływać z tak fajną młodzieżą i zapewnił, że w przyszłości z wielką radością przywita nas ponownie na pokładzie Zaruskiego!

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/IloBytom/photos/pcb.6212964515395365/6212888378736312/