Stan epidemii w Polsce


W związku z rozprzestrzenianiem koronawirusa

funkcjonowanie naszej szkoły zostaje zawieszone do Wielkanocy.

Będzie kontynuowane nauczanie zdalne.
Wkrótce podamy szczegółowe informacje.
Prosimy o czujność: sprawdzanie na bieżąco
informacji na stronie www szkoły, na FB,
ponadto wiadomości, ogłoszeń, treści materiałów,
zadań na platformie Librus.

„Złote indeksy” Politechniki Śląskiej rozdane!

Z dumą i radością donosimy, że w tegorocznej edycji Konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” mamy dwoje laureatów:

 • Laureatka I stopnia w dziedzinie fizyki – Aleksandra Szczupak z klasy 3D
 • Laureat II stopnia w dziedzinie matematyki – Kamil Krawczyk z klasy 3D

Serdecznie gratulujemy!

#zostanwdomu

#zostanwdomu

„W dobie epidemii koronawirusa bardzo proszę każdego z rodziny, przyjaciół i znajomych jako lekarz, ale też jako zwykły człowiek – #zostanwdomu!” – tak zaczyna się dramatyczny apel personelu medycznego w Polsce do społeczeństwa.

Oto kilka zaleceń:

 • Jeśli potrzebujesz zakupów spożywczych zrezygnuj z supermarketu, spróbuj zrobić je online lub w osiedlowym sklepie – zostań w domu.
 • Jeśli chcesz obejrzeć film, zrezygnuj z kina, włącz Netflix, player, vod – zostań w domu.

Czytaj dalej

Ważna informacja dla rodziców i uczniów

Ważna informacja
dla rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców, aby przekazywali swoim dzieciom informacje o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny, jak również zwracali uwagę, aby unikały dużych skupisk ludzi, a najlepiej pozostały w swoich domach. Czytaj dalej

Komunikaty od Dyrekcji


Wszystkie komunikaty będą przekazywane przez Dyrekcję szkoły poprzez system informatyczny Librus. Będzie się to działo także po godz. 15.00.

Koronawirus

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wszyscy proszeni są o zachowanie rozsądku w codziennym postępowaniu. Należy zachować higienę i wietrzyć pomieszczenia. Nie należy przychodzić do szkoły w przypadku przeziębienia lub innych chorób. Osoby chore w widoczny sposób będą odsyłane do domu. Osoby wracające z terenów występowania koronawirusa proszone są o niezwłoczne zgłoszenie się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów chorobowych.  Czytaj dalej

Finalista L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Z wielką satysfakcją informujemy, że Dominik Gwizdak z kl. 3 c został finalistą  L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Gratulujemy Dominikowi tego wielkiego osiągnięcia i życzymy Mu wielu przyszłych sukcesów naukowych!

Wywiadówka/Konsultacje

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Dyrekcja jest zmuszona podjąć decyzję dotyczącą planowanego na 12.03 2020 r. (tj. czwartek) spotkania z rodzicami/opiekunami. Wywiadówki  dla klas trzecich i konsultacje dla klas pierwszych i drugich odbędą się on line.

Wszyscy uczący będą dostępni na stronie LIBRUS od godz 18.00 do 19.00.
Rodzice, którzy oczekują innej formy kontaktu proszeni są o umówienie się w wyżej podanym czasie.

Konkurs chemiczny

Dnia 10.03.2020 r. nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. ,,ALCHEMIK’’. Test składał się z pytań zamkniętych oraz pracy pisemnej. Odbył się on w harcówce pod opieką pani prof. Renaty Okopskiej.

Dyrekcja szkoły apeluje!

Dyrekcja szkoły apeluje do wszystkich, aby chorzy nie przychodzili do szkoły. Prosimy o zachowanie spokoju oraz o przestrzeganie zasad higieny. W naszej szkole są do dyspozycji mydła antybakteryjne i płyny
do dezynfekcji rąk. NALEGAMY JAK I PROSIMY O KORZYSTANIE Z NICH.

Dyrekcja BARDZO PROSI rodziców o niewyjeżdżanie z dziećmi za granicę podczas roku szkolnego. Należy pamiętać o tym, że po powrocie, w chwili podejrzenia u kogoś zakażenia koronawirusem, cała szkoła będzie miała kwarantannę. Nie chcemy, aby do tego doszło, w szczególności ze względu na zbliżające się matury.

Koronawirus a wydarzenia szkolne

 • Wieczór Twórczości  Artystycznej z dnia 13.03.2020 r. jest przeniesiony na inny, narazie nieznany termin.
  (bardzo nam przykro, gdyż cały rok czekamy na to cykliczne, ważne dla nas wydarzenie, ale ze względu na przewidywaną tradycyjnie wielką liczbę widzów spoza szkoły wolimy uchronić naszą młodzież przed istniejącym zagrożeniem)
 • Dzień przedsiębiorczości odwołany.
 • Wyjazdy naukowe do Berlina zostają odroczone.
 • Wkrótce zostanie podjęta decyzja związana z majowymi wyjazdami do Wielkiej Brytanii.
 • Na bieżąco analizujemy możliwość realizacji wyjazdów krajowych.

Zbiórka środków higienicznych

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji mającej na celu zbiórkę środków higienicznych i intymnych dla kobiet mieszkających w Afryce. Datki zostawiać można w klasie geograficznej do 31 marca.

Dzień kobiet

W poniedziałek w naszej szkole będziemy obchodzić dzień kobiet, Panie w ten dzień nie mają powodów do obaw, ponieważ jako mały prezent Samorząd Uczniowski przygotował dla nich dzień bez pytania.

Koncert dla Marty Konik

W piątek 28 lutego w Bytomskim Centrum Kultury odbył się charytatywny koncert dla Marty Konik. Podczas koncertu wystąpili goście o wyjątkowych talentach. Wielu z nich brało udział w lokalnych oraz ogólnopolskich konkursach, takich jak „Mam talent” czy „Voice of Poland”. Na koniec wystąpił chór składający się z nauczycieli i uczniów naszej szkoły, który zaśpiewał i zagrał utwór zespołu Hey pt. ,,Moja i twoja nadzieja”.

Czytaj dalej