Co nowego słychać w hodowlance?

Od ostatniej aktualizacji minęło trochę czasu, co nie oznacza, iż nasza szkolna hodowlanka chociaż na chwilę przestała tętnić życiem. Obecnie zamieszkują ją koszatniczki, myszy kolczaste, żółw, gekon, aksolotl, nimfa, zeberki, papugi faliste, żabki oraz rybki. Bogato rozrastają się również kwiaty oraz rośliny doniczkowe.
Sala znajduje się pod opieką uczniów klas przyrodniczych oraz Pani Profesor Lidii Żabskiej. Klasy pełnią na zmianę dyżury i wypełniają obowiązki związane z utrzymaniem porządku oraz zapewnieniem dobrych warunków podopiecznym. Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w życie hodowlanki oraz jej mieszkańców!

               

               

     

fot. Martyna Grabka, klasa 2Eg

Zdjęcia naszych milusińskich

Nadszedł czas na gruntowne porządki. Do naszej hodowlanki wprowadziły się aksolotle, a na miejsce starej żaby zawitała nowa – tym razem w innej wersji kolorystycznej. Co roku uczniowie klas pierwszych zgłębiają swoje przyrodnicze zainteresowania poprzez opiekę na zwierzętami. Przyszłoroczne klasy pierwsze miały okazję zaznać tego obowiązku podczas naszych dni otwartych. Mamy nadzieję, że również i Wy podzielacie naszą pasję! Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w opiekę nad naszymi milusińskimi.

 

Pisklęta rosną

Podglądamy nasze pisklęta i ich rodziców:

DSC_0917 DSC_0918 DSC_0920

Sukces!

Mamy już 4 pisklęta papużek falistych!
Rodzice wykazują wszystkie pożądane instynkty i opiekują się swoimi dzidziusiami perfekcyjnie, cieszymy się razem z nimi.

Lęgi pary papużek falistych

UWAGA!
W naszej pracowni hodowlanej odbyły się wiosenne lęgi pary papużek falistych.
Spodziewamy się małych piskląt.

Koordynator d/s hodowlanki
Anna Wieligdzień II BC