„Sprawni jak żołnierze”

W rozegranych 17 kwietnia Mistrzostwach Bytomia – Licealiadzie w Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze” nasi chłopcy zdobyli złote, a dziewczęta – brązowe medale. Gratulujemy!

Chłopcy byli bezkonkurencyjni, wygrali dwie konkurencje, a w dwóch zajęli drugie miejsce. Dziewczęta natomiast zaczęły od bardzo słabego strzelania i musiały później gonić stawkę.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Bittner, Marta Sanigórska, Martyna Wojnar i Sandra Wójcik (rezerwowa). Chłopcy: Karol Drel, Adrian Młynek i Aleksander Wawrzyniak. Reprezentacjami opiekował się p. Marek Majeranowski.

Zawody „Sprawni jak żołnierze” składają się ze strzelectwa z kbksu, toru przeszkód, rzutu granatem i pierwszej pomocy przedmedycznej (bardzo dziękujemy p. Monice Sojce za przygotowanie młodzieży do tej części). W trakcie zeszłego tygodnia intensywnie ćwiczyliśmy na sali (tor przeszkód), na dworze (rzut granatem) i na strzelnicy.

Zawody odbyły się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych i II Liceum Ogólnokształcącym. Organizatorem był Marek Majeranowski.