Wieczorek poetycki – recenzja

W czwartek 17 października o godzinie 17:00 w czytelni, która za sprawą klasy 1cp przerodziła się w klimatyczną scenę dla talentów naszej szkoły, odbył się wieczorek poetycki połączony z konkursem recytatorskim, którego tematem w tym roku został ,imiennik’. Na widowni zasiedli nie tylko uczniowie, ale również nasi rodzice i przyjaciele. Podczas tego pięknego jesiennego wieczoru, w konkurencji udział wzięło siedemnastu uczniów naszej szkoły, wśród których nie zabrakło również wyjątkowych występów muzycznych. Zarówno acapella, jak i akompaniament dźwięków gitary sprawiły, że mogliśmy na chwile odpłynąć do zupełnie innego świata. Niesamowitym występom klimatu dodawały płomienie świec oraz rozwieszone na ścianach i półkach imiona nawiązujące do tematu przewodniego naszego wieczornego spotkania. Dodatkowo oprócz karmienia naszego ducha pięknym słowem, mogliśmy też nakarmić swoje ciało pysznym ciastem i aromatyczną jesienną herbatą, przygotowaną przez uczennice klasy 1cp.

Jednej z uczestniczek – Teresie Bisadze, zawdzięczamy niepowtarzalną prezentacje fragmentu prozy, któremu towarzyszyło wiele emocji. Jako uczestnik doskonale wiem, z jak wielkim stresem musiała się zmierzyć nasza laureatka, ale nawet największe przeciwności losu nie zdołały zmącić tego dodatkowo ubarwionego talentem aktorskim występu. Co prawda nie każdemu udało się wyjść z tremy obronną ręką, ale należy pamiętać, że silne emocje są nieodłącznym elementem każdego występu.

W końcu jury, w skład której wchodziły: p. dyrektor Katarzyna Łoza, p. Małgorzata Makarewicz, p. Beata Kukowka, p. Joanna, Martula, p. Anna Okwiecińska oraz p. Brygida Pitas, musiało wyłonić trójkę zwycięzców oraz rozdać równie zasłużone wyróżnienia, co przy zetknięciu z taką ilością talentów musiało przysporzyć naszym polonistkom wiele trudności. I tym samym zwycięzcami naszego corocznego konkursu zostali:

  1. Na miejscu pierwszym: Teresa Bisaga
  2. Na miejscu drugim: Dominik Gwizdak
  3. Na miejscu trzecim: Mateusz Kołodziej

Wyróżnienia zdobyli: Marta Węglarz i Jakub Samoszuk w kategorii „recytacja” oraz KajaWiktoria Pasturczak w kategorii „Poezja śpiewana”.

I tak nasze spotkanie dobiegło końca. Wyjątkowa atmosfera, jaka towarzyszyła nam przez cały wieczór jest idealnym dowodem na to, że poezja wciąż zachwyca i inspiruje młodzież. Myślę, że tego czasu przeznaczonego na sztukę, jaką była poezja w wykonaniu uczniów naszej szkoły nie można nazwać czasem straconym.

Oby wspomnienie pięknych utworów, które mieliśmy okazje usłyszeć, pozostało w naszych głowach i sercach i było dla nas powodem aby zjawić się na przyszłorocznym konkursie. Kto wie, może nawet jako sami uczestnicy?