Zakończenie roku szkolnego

Dnia 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
W naszej pięknej auli zebrani w komplecie nauczyciele i uczniowie świętowali zakończenie trudnego roku szkolnego. Kto pracował w pocie czoła – odebrał świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Kto skupił się na swoich ulubionych przedmiotach – z dumą pokazywał oceny kolegom. Kto ten rok przespał… ten ma szansę obudzić się we wrześniu. Pamiętajcie drodzy uczniowie – każdy jest kowalem swego losu i każdy sam ma szansę wykuć swoją przyszłość w taki sposób, jaki mu się marzy. Macie dwa miesiące, żeby zastanowić się, jakie macie plany co do roku szkolnego 2019/2020.

Uczniowie udają się na wakacje, a szkoła pracuje dalej – przed nami trudna rekrutacja do 10 klas: 5 dla absolwentów klas ósmych oraz 5 dla uczniów, którzy ukończyli 3 klasę gimnazjalną. We wrześniu spotkamy się w towarzystwie, jakiego ta szkoła nie widziała od ponad 20 lat: w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia młodzież będzie się uczyć w 20 oddziałach!