Zakończenie roku szkolnego

Kolejny rok szkolny właśnie przeszedł do historii. Jak te poprzednie – nieporównywalny z tymi sprzed pandemii. Dodatkowo – rok, w trakcie którego obchodziliśmy Jubileusz 90-lecia Szkoły.

Tradycyjnie uroczystość odbyła się w auli. Pani Dyrektor dokonała podsumowań, przedstawiła statystyki, wyróżniła zasłużonych, zachęcała do pracy niezasłużonych, gratulowała i dziękowała.

Podczas tej imprezy świadectwa otrzymali ci, którzy zasłużyli na biało-czerwony pasek, a nagrody i dyplomy dostali zdobywcy laurów w konkursach. Pozostałe świadectwa zostały przekazane przez wzruszonych niewątpliwie wychowawców w gronie klas.

Wiele się mówiło w tym dniu o sukcesach. Zarówno tych mierzalnych (konkursy, olimpiady, zawody sportowe), jak i tych osobistych (zdobycie zamierzonych ocen, uniknięcie sytuacji kryzysowych czy zdanie do następnej klasy). Spis tych pierwszych można znaleźć TUTAJ , o te drugie należy pytać każdego ucznia z osobna.

Ci, którzy chcieli podziękować nie tylko sobie, rodzicom i nauczycielom, przed rozpoczęciem uroczystości mieli ku temu okazję podczas mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielu zaś po części oficjalnej dziękowało nauczycielom w imieniu klasy lub swoim za rok wspólnej pracy – kwiatkiem, słodyczem lub wpłatą na cel charytatywny.

Dziękujemy. Uczniowie teraz odpoczywają, a pracownicy zabierają się za nabór, abyśmy mogli we wrześniu spotkać się w pełnej szkole, po raz pierwszy od lat w klasach 1-4.