ZIELONA PRACOWNIA DLA SMOLENIA !!!

Miło mi poinformować, że zostaliśmy laureatami dwóch konkursów organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Te konkursy to: „Zielona Pracownia Projekt 2021” i „Zielona Pracownia 2021”.

Do konkursu przygotowaliśmy wymaganą dokumentację, czyli wniosek, specyfikę niezbędnych zakupów i prac, harmonogram rzeczowo-finansowy, program edukacyjny dotyczący wykorzystania ekopracowni z kalendarzem zajęć, przykładowe scenariusze zajęć, planowane wykorzystanie pracowni wraz z liczbą uczniów uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego oraz wizualizację projektowanej pracowni z uwzględnieniem elementów wyposażenia.

Nagrodą w konkursach jest kwota 50.000 złotych, którą będziemy mogli przeznaczyć na remont i wyposażenie nowej ćwiczeniowej pracowni biologicznej.

Nowa pracownia zostanie wyposażona w 16 mikroskopów stereoskopowych o powiększeniu 40-1000x, kamerę mikroskopową, zestawy ekologiczne do badania wody, powietrza, gleby, zestawy ornitologiczne, klucze do oznaczania drzew i krzewów, paprotników, owadów, ślimaków, płazów i gadów.

Zostanie zakupiony projektor multimedialny, laptop, ekran elektryczny, nowe szafki na mikroskopy i pomoce naukowe, nowe blaty do stołów uczniowskich.

Nowa biologiczna pracownia ćwiczeniowa będzie optymalnym miejscem do przeprowadzania ćwiczeń laboratoryjnych, obserwacji makro- i mikroskopowych oraz eksperymentów biologicznych i ekologicznych.

Będzie również zapleczem do podsumowywania efektów zajęć i ćwiczeń prowadzonych poza szkołą na terenie m.in. Rezerwatu „Segiet” czy Parku Krajobrazowego „Żabie Doły”. Nowa pracownia będzie radością i dumą wszystkich Smoleniaków, zwłaszcza uczniów klas przyrodniczych i biotechnicznych, oraz szansą na skuteczniejszą i przyjemniejszą naukę.

Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam osiągnąć ten spektakularny sukces. Tych osób było naprawdę wiele.

Poniżej z satysfakcją przedstawiam wizualizację nowej pracowni.

http://1lo.bytom.pl/wp-content/uploads/2021/06/1-future-1.pdf http://1lo.bytom.pl/wp-content/uploads/2021/06/2-future-1.pdf http://1lo.bytom.pl/wp-content/uploads/2021/06/3-future-1.pdf http://1lo.bytom.pl/wp-content/uploads/2021/06/4-future.pdf http://1lo.bytom.pl/wp-content/uploads/2021/06/5-future.pdf

Jacek Błasiak