Zwolnieni z teorii – Mental Breakdown

Nasi uczniowie: Zuzanna Orłowska, Magdalena Szołtysik, Magdalena Marzec, Michał Białas i Aleksandra Hordziejewicz z koleżanką z Tarnowskich Gór biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, w ramach której realizują projekt „Mental Breakdown”. Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest wzbudzenie świadomości dotyczącej chorób psychicznych i przedstawienie ich jako normalnych chorób, takich jak np. nowotwory. Młodzież podkreśla ich ważność, ostrzegając przed bagatelizowaniem.

Celem Projektu jest dotarcie do jak największej liczby osób. Chcą to zrealizować przez wizyty w szkołach w naszym województwie, mające na celu mówienie, czym tak naprawdę są choroby psychiczne, lecz także o własnych doświadczeniach z nimi związanych, ale również o profilaktyce. Zespół chce dodatkowo zaangażować się w mediach społecznościowych, gdzie zwykle można uzyskać największą uwagę młodych ludzi.

Członkowie projektu wysnuli hipotezę, iż mental breakdown (załamanie nerwowe) każdy człowiek doświadcza we własny sposób – stąd też pomysł, aby tak projekt. Zespół chciałby pokazać przez to przedsięwzięcie, że żadna osoba nie jest sama ze swoimi problemami oraz trudnościami w życiu. Głośno mówią: JESTEŚMY Z TOBĄ!