Cross wiosenny – kolejny sukces

Znów zajęliśmy podwójne I miejsce – tym razem w Bytomskim Crossie Wiosennym, który odbył się 12 czerwca. Cross to zawody sportowe dla biegaczy od lat 6 do 106. W tym roku wzięło w nich udział 1180 uczestników.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt zwyciężyliśmy z ogromną przewagą. Naszą szkołę reprezentowały (wg kolejności na mecie): Sara Tytko, Kinga Zemła, Hanna Litwińska, Paulina Szczepaniak, Ewa Biel, Katarzyna Kaletka, Michalina Kulawik, Katarzyna Nowak, Martyna Szymaniak, Martyna Grieger, Karolina Rydzewska, Adrianna Boroń, Anna Mazur, Wiktoria Anczykowska, Kinga Kraus, Justyna Maruszczyk, Wanda Ebisz, Iwona Dziembała, Magdalena Lupa, Victoria Jarząbek, Wiktoria Kuzia. W biegu wzięło udział 56 dziewcząt.

W kategorii chłopców wygraliśmy z wielkimi męskimi szkołami technicznymi  ZSTiO i ZSME. Naszą szkołę reprezentowali (wg kolejności na mecie): Michał Cichoń, Szymon Popielawski, Piotr Olesiak, Wiktor Radwan, Bartłomiej Gieszczyk, Patryk Tarara, Bartosz Ratajczak, Filip Niedziela, Bartosz Cieśla, Adrian Moś, Szymon Grzegorzyca, Wojciech Irlik, Szymon Witkowski, Paweł Knap, Krzysztof Dowolski, Krzysztof Jasiok, Bartosz Lechowicz, Szymon Borkowski, Bartosz Farys, Aleksander Wagner (po nim jeszcze 67 biegaczy). W biegu wzięło udział 155 chłopców.

Punkty do kategorii uczniów swoim biegiem dołożyli nauczyciele: Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek (II m. w kategorii nauczycieli) i Marek Majeranowski.

Opiekunami podczas zawodów byli: Beata Grochowska i Marek Majeranowski.