Elektroniczna rekrutacja

Młody Człowieku!

Przed Tobą bardzo ważny moment, kiedy będziesz musiał podjąć decyzją o swoich dalszych losach i wyborze swojej ścieżki edukacyjnej. Oddajemy do Twoich rąk nasz system komputerowy z nadzieją, że tak samo jak pomógł Twoim starszym koleżankom i kolegom w latach ubiegłych, również Tobie pomoże przejść bez kłopotów i zbytecznego stresu proces rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Po pierwsze: skorzystaj z informatora, który pokaże Ci pełną ofertę edukacyjną szkół z Twojego regionu. Masz jeszcze sporo czasu, więc przemyśl dokładnie, które oddziały w których szkołach są dla Ciebie interesujące.

Pamiętaj, że wybierasz 3 szkoły, ale nie ma ograniczenia dotyczącego ilości oddziałów! Im więcej oddziałów (priorytetów) wybierzesz, tym masz większą szansę na to, aby zostać przydzielonym do wymarzonej szkoły już w pierwszym etapie rekrutacji, gdy przydziału dokonuje specjalnie skonstruowany do tego celu algorytm. Program działa w taki sposób, że przydzieli Cię do możliwie najwyższego priorytetu na liście, którą ustalisz na podaniu, biorąc pod uwagę zgromadzone przez Ciebie punkty. Dostaniesz się tylko do jednej klasy w jednej szkole! Dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów, do których się starasz, były przemyślane. W instrukcji zobaczysz przykładowy zestaw priorytetów, zwróć uwagę na fakt, że te same szkoły występują wielokrotnie i na przemian.

Zgodnie z terminami (znajdziesz je TU) ustalonymi przez Kuratorium, będziesz mógł za pomocą systemu Vulcan wprowadzić podanie do systemu, a następnie złożyć je w formie pisemnej w szkole. W odpowiednim okienku wprowadzisz swój PESEL, a potem za pomocą prostego formularza wypełnisz całe podanie, które będziesz mógł od razu wydrukować lub zapisać do pliku. Podając w podaniu swój adres e-mail możesz mieć pewność, że po automatycznej rekrutacji na wskazany przez Ciebie adres zostanie wysłana informacja o oddziale, do którego zostałeś zakwalifikowany.

Jeśli mieszkasz w mieście lub powiecie, gdzie szkoły podstawowe przystąpiły do naszego systemu (taką informację uzyskasz w swojej szkole lub w wydziale edukacji) większość procedur z związanych z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (składanie podania, ewentualne zmiany priorytetów itp.) zostanie zrealizowana w Twojej dotychczasowej szkole. Dopiero po etapie automatycznej rekrutacji będziesz musiał udać się do szkoły, do której przydzielił Cię system, w celu potwierdzenia woli nauki. Jeśli uczęszczasz do szkoły, która nie jest włączona do sytemu elektronicznej rekrutacji, po wydrukowaniu podania i podpisaniu go przez Ciebie i Twoich Rodziców/Opiekunów, będziesz musiał je złożyć w szkole pierwszego wyboru, tzn. w szkole z której pochodzi oddział, który jest pierwszy na liście Twoich priorytetów. Po przyjęciu Twojego podania nie zapomnij poprosić o Twoje osobiste hasło, za pomocą którego przez cały czas trwania procesu rekrutacji będziesz mógł się zalogować do systemu i sprawdzić poprawność swoich danych wprowadzonych do programu, jak również sprawdzić wynik rekrutacji. Jeśli będziesz chciał dokonać jakiś zmian po złożeniu podania i otrzymaniu hasła, możesz to zrobić za pomocą szkoły, która Twoje podanie przyjęła (szkoła pierwszego wyboru lub Twoja szkoła dotychczasowa).

Zanim przystąpisz do składania podania za pomocą tej strony przeczytaj uważnie instrukcję! Do momentu potwierdzenia Twojego podania przez szkołę możesz je wprowadzać do systemu dowolną ilość razy – w bazie będzie czekać na potwierdzenie tylko ostatnia wersja. Jeśli po wydrukowaniu zauważysz jakiś błąd – nie przejmuj się, wprowadź podanie jeszcze raz.

Życzymy Ci, młody człowieku, trafnych decyzji, dostania się do wymarzonej szkoły oraz samych sukcesów w dalszej edukacji.

slaskie.edu.com.pl