Bieg na orientację – podwójne podium

Po raz kolejny nasi uczniowie wracają z mistrzostw Bytomia z tarczą – tym razem na Mistrzostwach Bytomia w Biegu na Orientację chłopcy wywalczyli brązowe medale, a dziewczęta, deklasując rywalki, zdobyły tytuł mistrzowski. Gratulujemy!

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Wiktoria Anczykowska (II m. indywidualnie), Teresa Hajda (III m. indywidualnie), Magdalena Matejczyk i Sara Tytko (I m. indywidualnie). Chłopcy biegali w składzie: Krzysztof Dybał, Jan Jędrzejewski, Piotr Olesiak (II m. indywidualnie) i Szymon Witkowski. Reprezentacjami opiekował się Marek Majeranowski. Obsługę techniczną stanowili nasi uczniowie, wychwalani przez organizatora (profesjonalnego sędziego orientacji sportowej).

Zawody odbyły się 25 kwietnia w Lesie Miechowickim.

Dziewczęta zajęły trzy kolejne miejsca indywidualnie, co skutkowało tym, że uzyskując drużynowo 88 pkt wyprzedziły kolejną szkołę (IV LO) o 16 punktów! To dobitny dowód na „zawodowstwo” naszych biegaczek, które, przypomnijmy, są aktualnymi wicemistrzyniami województwa w tej dyscyplinie.

To także kolejny sukces Smoleniaczek w zawodach rangi mistrzostw Bytomia – dziewczęta nie zeszły w tym roku poniżej trzeciego miejsca. W klasyfikacji generalnej prowadzą z sumą 116 pkt i wyprzedzają kolejną szkołę (IV LO) o 27,5 pkt (sic!).