Koszykarki w finale wojewódzkim!

Nasze koszykarki prą do przodu niczym walec – tym razem ich ofiarami padły uczestniczki półfinału wojewódzkiego, który 23 marca odbył się w bytomskiej hali OSiR przy ul. Kosynierów.

Dziewczęta najpierw rozjechały II LO w Tarnowskich Górach (zwane „Staszicem”), a następnie rozprawiły się z II LO w Gliwicach. Tym drugim co prawda na początku dały pograć, jednak po wrzuceniu drugiego biegu odjechały im w końcówce na 10 pkt. Dzięki temu nasze dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 kwietnia w Sosnowcu. Powodzenia!

Dziewczęta grały w składzie: Natalia Bartosiak, Aleksandra Binko (zdecydowanie najlepsza zawodniczka turnieju), Maja Jachna, Nina Jakuszko, Natalia Kiciak, Wiktoria Klaczek, Marta Kudzior, Karolina Kutek, Wiktoria Pasturczak. Reprezentacją opiekował się p. Bartosz Kołakowski.

W styczniu dziewczęta pewnie zdobyły mistrzostwo Bytomia, a w marcu wygrały zawody rejonowe z mistrzyniami Piekar Śląskich, gromiąc rywalki ponad 30 punktami. To piękne nawiązanie do naszych tradycji koszykarskich – w latach 90. XX w. nasi chłopcy zdobyli mistrzostwo Polski, a w latach 2005-2006 smoleniaczki były mistrzyniami województwa. Liczymy, że i w tym roku dziewczęta staną na podium mistrzostw Śląska.