Pływaczki i pływacy wracają na tron

W rozegranych 25 listopada Mistrzostwach Bytomia – Licealiadzie w Pływaniu obydwie nasze reprezentacje wywalczyły złote medale! Gratulujemy!

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Joanna Bogacz, Julia Kaniuka, Zofia Krogul, Emilia Kura, Małgorzata Machnik, Julia Mikulska, Zuzanna Niżnik, Michalina Węcka, Aleksandra Śliwowska (rezerwowa). W reprezentacji chłopców pływali: Wojciech Babula, Mateusz Filipczyk, Mikołaj Franc, Maciej Iwanciów, Jakub Pańczyk, Jakub Sobota, Paweł Wylężek, Bogdan Wyszyński. Reprezentacje prowadziła p. Agnieszka Machcińska-Krzemień.

Dziewczęta w zeszłym roku zdobyły II miejsce, jednak wcześniej od 2008 r. wygrywały wszystkie zawody – można więc powiedzieć, że wróciły na opuszczony na chwilę tron mistrzyń, w dodatku wygrywając z bardzo dużą przewagą. Zawody kończy zawsze sztafeta złożona z wszystkich uczestników – dziewczęta wygrały ją w cuglach, pieczętując swój sukces. Dodatkowo – Julia Mikulska pobiła rekord szkoły na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:16,32.

Walka wśród chłopców trwała do ostatniego wyścigu – zwycięzca sztafety miał zostać mistrzem Bytomia. Smoleniacy dostarczyli nam ogromnych emocji prowadząc przez cały czas minimalną przewagą i wygrywając na końcu. Chłopcy także ustanowili nowe rekordy szkoły: Jakub Sobota na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:04,70, a Bogdan Wyszyński na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1:30,57.