Kącik uważności

27 marca nastąpiło otwarcie Kącika Uważności – miejsca, gdzie będzie można odpocząć z dala od zgiełku, technologii i innych rozpraszaczy. Zapraszamy wszystkich uczniów. Załączamy regulamin.

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Do 31 marca br. będzie można zgłaszać komitety do wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Komitety prosimy o zgłaszanie się do Samorządu Uczniowskiego. (Szymon Niewiadomski, Mateusz Kołodziej, Marek Badura, Paulina Zgaślik)

W dniach od 12 do 17 kwietnia będzie trwała kampania wyborcza, w której kandydujące komitety będą mogły zaprezentować swój plan działania. Kampania może być prowadzona w szkole, jak i online za pomocą mediów społecznościowych bądź dziennika elektronicznego Librus.

Wybory odbędą się 18 kwietnia.

Przypominamy, że w skład komitetu wchodzą:
– Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego,
– Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego,
– Skarbnik Samorządu Uczniowskiego,
– Sekretarz Samorządu Uczniowskiego.

Załączamy REGULAMIN Samorządu Uczniowskiego.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Study.not.hard – Zwolnieni z teorii

Kończą się projekty w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Jeden z zespołów tak podsumowuje swoją pracę:

Projekt “Study.not.hard” postanowił zająć się problemem przyswajania wiedzy przez młodzież. Przeprowadziliśmy warsztaty z zakresu efektywnych metod przyswajania wiedzy. Odwiedziło nas ponad 1600 uczniów z pobliskich bytomskich szkół podstawowych, od których otrzymaliśmy dużo pozytywnych informacji zwrotnych. Uczestnicy warsztatów poznali tajniki efektywnych metod przyswajania wiedzy, a także zastosowali tę wiedzę w praktyce, wykonując wiele doświadczeń z przedmiotów przyrodniczych.

Zyskaliśmy szerokie grono odbiorców dzięki naszym mediom społecznościowym (pod jedną rolką zebraliśmy ponad 28 tysięcy wyświetleń!), które z entuzjazmem śledziło nasze poczynania i przekazywało swoje uwagi, prośby i pochwały. Nawiązaliśmy współpracę z 10 partnerami i realizowaliśmy projekt przy udziale trzech programów partnerskich. Udało nam się zebrać ponad 3000 zł, które przeznaczyliśmy na przeprowadzenie naszych warsztatów. Jesteśmy dumni z tego, że tylu młodych ludzi, którzy za niedługo rozpoczną swą edukację w szkole średniej, przeszło na “jasną stronę nauki”.

EDUważność w 2a

Pierwsze warsztaty w 2a w ramach projektu EDUważność już za nami. Zespół projektu, czyli panie Weronika Liberska (psycholożka, trenerka umiejętności psychospołecznych i inicjatorka całego przedsięwzięcia), Jagoda Sadowska (dziennikarka i współtwórczyni materiałów lekcyjnych i filmów zamieszczanych na platformie projektu) oraz Noemi Krauze (studentka psychologii oraz innowatorka odpowiedzialna za badania przeprowadzane w ramach projektu) wprowadziły klasę w cykl warsztatów, podczas których dowiemy się, czym jest uważność oraz poznamy techniki wspierające nasz psychiczny i społeczny dobrostan. Przez kolejne osiem tygodni, podczas godziny wychowawczej, będziemy realizować lekcje składające się materiałów wideo, wskazówek, ćwiczeń i wyzwań. W ten sposób popracujemy nad umiejętnością skupienia, zredukujemy stres i polepszymy relacje z innymi.

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII .

Innowacja EDUważność powstała w ramach projektu „Śląska Przestrzeń Innowacji” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zwolnieni z teorii

W tym roku w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii” nasi uczniowie zaangażowali się aż w 18 projektów. Niektórzy już działają, inni dopiero zwierają szyki. Zobaczcie, może was zaciekawią ich pomysły:

AddictiOff
Biologia od podstaw: Instagram
Co zrobić, żeby dzieci słuchały?
Life for Physics: Facebook
Life cycle thinking
MaMy prawo: Instagram
Mężczyzną być: Instagram
Młodzi z pasją
Odważ się być
Over Disease: Facebook Instagram
Overactive Mind: Instagram
Piątka dla uśmiechu
Pimpuś nie gryzie: Instagram TikTok
Pogromcy Mitów: Facebook Instagram
Reagujemy: Instagram
Study.not.hard: Facebook Instagram
Worky
Współczesny pieniądz: Facebook Instagram

TyTA i WTA

W dniach 13-17 lutego odbył się w naszej szkole Tydzień Twórczości Artystycznej, zwieńczony tradycyjnie Wieczorem Twórczości Artystycznej im. Profesor Klaudii Taras. Jak zawsze – Smoleniacy pokazali swoje pasje, zaprezentowali swoje talenty, odkryli swoją nieszkolną twarz, być może tę prawdziwą, bo dopiero na niej widać co komu w duszy gra.

Zapraszamy do GALERII TyTA i GALERII WTA (zdjęcia Wiktoria Lempart, Natalia Święcicka i Olivier Tylenda), oraz do obejrzenia FILMU z TyTA (autorka: Wiktoria Lempart) i FILMU z WTA (autor: Marek Majeranowski).